Vývoj grafického designu pro branding a webové stránky realitní kanceláře

Od vytvoření komplexního design manuálu po zpracování jednotlivých layoutů webových stránek.

RK Orea

Vytvořili jsme zcela novou grafickou šablonu pro web realitní kanceláře

Z pohledu klienta bylo naším zadáním vytvořit webdesign. Z našeho pohledu šlo o komplexní řešení grafického designu s vysokou variabilitou při převádění do CMS realitní kanceláře. Součástí projektu bylo navržení několika odlišných podstránek se specifickou funkcionalitou. Pro rychlou navigaci na webu realitní kanceláře jsme kladli důraz na přehledné uspořádání menu a filtru na redukci vyhledávaných výsledků. Bylo přáním klienta, aby úvodní stránka vedla návštěvníka k využití vyhledávání, proto jsme zvolili umístění zjednodušeného vyhledávače do středu obrazovky, doplněné o měnící se fotografie na pozadí. V podstránkách webdesign pracuje s již rozvinutým vyhledáváním a téměř kompletním filtrem se všemi parametry, které jsou přehledně uspořádány v horizontální kompozici, a nezabírají tak více než třetinu obrazovky.

Klient měl jasnou představu o jednotlivých podstránkách webdesignu

Zaujala nás představa klienta o uspořádání obsahu v detailu nemovitosti. Zatímco vrchní část webových stránek pracuje s redukovaným filtrem, hned pod ním následuje minimalistická fotogalerie s velkými fotkami roztažená na plnou šířku obrazovky. Boční fotografie v defilé obrázků jsou ztmavené, a vyniká tak pouze konkrétní přehledná centrální fotka nemovitosti. Tento nápad řešení fotogalerie nechá vyniknout kvalitním fotkám a návštěvníkům nabídne příjemné a intuitivní uživatelské rozhraní, které bude automaticky nabádat k interakci s obsahem. Pod animovanou fotogalerií se nacházejí dva základní bloky s obsahem, kontakt na makléře, který konkrétní nemovitost spravuje a zobrazení souvisejících nemovitostí, roztažené na celou šířku obrazovky.

Responzivní webdesign pro realitní kancelář je nezbytnost

Po navržení jednotlivých komponent webových stránek jsme přistoupili k řešení kompozic na mobilních zařízeních. Dokonalou responzivitu považujeme za nezbytnou, a proto jsme klientovi poskytli detailní podklady pro její realizaci, jakož i dozor a konzultace. O implementaci designu do systému pro správu obsahu webových stránek se v tomto případě stará externí dodavatel, naše společnost mu je však stále k dispozici pro ladění detailů. Poskytování dohledu nad výsledným dílem je pro nás stejně důležité jako prvotní nápad navržený klientovi.

webdesign-rk-orea-01
webdesign-rk-orea-02
webdesign-rk-orea-03
webdesign-rk-orea-04
webdesign-rk-orea-05
webdesign-rk-orea-06

Zaujala vás naše práce? Ozvěte se nám,
rádi vám s vaším projektem pomůžeme.

Stačí se ozvat