Webdesign pro internetový obchod s notebooky ASUS

Navrhli jsme redesign e-shopu a zajistili jeho implementaci do existujícího back-endu.

Asus shop

Webdesign pro e-shop je naše specialita

Pro tento projekt jsme si zasedli na designérskou židli na pořádně dlouho. Věříme, že dny strávené na ladění detailů grafického designu pro internetový obchod s notebooky ASUS byly více než plodné. V první řadě jsme vycházeli z analýzy dosavadní funkcionality zaběhnutého internetového obchodu, který za své roky existence nasbíral pokročilé poznatky o chování svých návštěvníků. Při optimalizaci uživatelského prostředí je velmi důležité, aby proběhla taková analýza, a vycházelo se tak z reálných poznatků o chování uživatelů.

Proč je lepší e-shop redesignovat než vytvořit úplně nový?

Při zaběhnutém internetovém obchodě má klient jasnou představu o potřebách nového designu, protože vychází z reálných zkušeností a má jasně podložené poznatky o chování uživatelů. Zároveň zná své limity a možnosti při správě obsahu, a dokáže tak rozlišit mezi potřebnými a nepotřebnými nástroji, které se budou do webových stránek implementovat. Ze zkušenosti umíme říci, že nevyužitý nástroj nebo datové pole na webu vypadá mnohem hůř, než kdyby tam nebylo vůbec. To platí pro bannerové pozice nebo segmenty pro publikování novinek. V případě ASUS Shopu jsou právě tyto komponenty v silné míře využívány a jejich obsah, textový i grafický, je pravidelně aktualizován.

Webdesign e-shopu a jeho detaily

Než se webdesigner dostane k detailům grafického designu pro celek tak komplikovaný, jakým je internetový obchod, musí spolu s klientem urazit zdlouhavou a pracnou cestu příprav základů. Tato analýza se tvoří postupně od nejbazálnějších elementů přidáváním vrstev doplňkových funkcí a grafických detailů. Podstatou tvorby jakékoli webové stránky proto zůstává důsledná studie kompozic jednotlivých podstránek a ladění obsahu „nanečisto“ na papíře ještě předtím, než se grafik pustí do kreslení finálních podkladů pro pozdější implementaci programátorem.

webdesign-asus-shop-01
webdesign-asus-shop-02
webdesign-asus-shop-03
webdesign-asus-shop-04

Zaujala vás naše práce? Ozvěte se nám,
rádi vám s vaším projektem pomůžeme.

Stačí se ozvat